رئیس انجمن صنفی کامیون داران استان قزوین:

ناوگان حمل و نقل کالا در استان قزوین با چالش های جدی روبروست

به گزارش روابط عمومی انجمن : 

رئیس انجمن صنفی کامیون داران استان قزوین گفت: رانندگان و فعالان شبکه ناوگان حمل و نقل کالا در استان با مشکلات جدی در مسیر خدمت رسانی خود به مردم روبرو هستند.

  رئیس انجمن صنفی کامیون داران استان به همراه اعضای هیئت مدیره این انجمن صنفی و تعدادی از پیش کسوتان صنعت حمل و نقل استان در جلسه با رئیس مجمع نمایندگان استان قزوین مشکلات صنفی خود را مطرح کردند و خواستار حل آنها شدند.

سید جلال موسوی در این نشست اظهارداشت: رواج دلالی، رقابت ناسالم و رعایت نکردن قوانین و مقررات حاکم بر حمل و نقل توسط برخی واحدهای تولیدی ، ارسال بار بدون بارنامه و نبود ساز و کارهای نظارتی موثر از مشکلات این بخش است.

وی افزود: نداشتن ضمانت اجرایی در تصمیمات متخذه، نبود عوامل بازدارنده با تخلف مربوط به امور مربوط به حمل و نقل کالا در واحدهای صنعتی و شرکتها، نظارت نکردن بر نحوه عرضه، قیمت و کیفیت اقلام مورد نیاز ناوگان کامیون از قبیل روغن، لاستیک و قطعات، کمبود امکانات رفاهی و زیرساخت مورد نیاز کامیون داران و رانندگان در توقف گاه ها، بارانداز و استراحت گاه مبادی ورودی شهر از دیگر مسائلی است که با آن مواجهیم.

موسوی تصریح کرد: از اعضای شورای ترافیک انتظار داریم در اعمال محدودیت های ترافیکی قبل از تدارک امکانات مورد نیاز، از ظرفیت فنی و تخصصی تشکل های صنفی حمل و نقل در شوراها و کمیسیون های تخصصی حمل و نقل استان استفاده کنند تا تصمیمات درستی گرفته شود که اجرایی باشد.

 وی بیان کرد: نبود هماهنگی و همکاری لازم میان دستگاه های متولی بویژه گمرک، صمت و مدیریت شهری با دستگاه های تخصصی و تشکل های حمل و نقلی و بهره مندی افراد غیر فعال در حمل و نقل عمومی از یارانه های دولتی بیمه و سوخت در حمل و نقل شهری، دخالت دستگاه های غیر تخصصی و حمل و نقل شهری در امور مربوط به این بخش از دیگر مشکلات حمل و نقل استان محسوب می شود.

رئیس انجمن صنفی کامیون داران استان قزوین اظهارداشت: تخصیص نیافتن ارز دولتی برای تامین لاستیک خودرو، بهره مند نشدن رانندگان جدید الورود از یارانه بیمه تامین اجتماعی، فرسودگی ناوگان، نبود توازن بین عرضه و تقاضا به واسطه فرسودگی ناوگان، کافی نبودن امکانات مناسب در مرزهای کشور، بی توجهی به مشکلات ناوگان فعال در حمل و نقل بین المللی توسط شرکت های حمل و نقل بین المللی و کنسول گری در کشورهای دیگر، متوازن نبودن تورم با افزایش کرایه حمل و نقل، بی توجهی به حقوق قانونی کامیون داران و رانندگان قبل از ایجاد نارضایتی باید مورد نتوجه مسئولان قرار گیرد و برای رفع آن اقدام کنند.

نماینده قانونی کامیون داران استان قزوین بیان کرد: حضور مدیران توانمند بومی در ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده ای، تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان و ساختار و بلوغ تشکیلاتی صنوف حمل و نقل استان در کنار افراد توانمند، متخصص، با تجربه و مسئولیت پذیر در جمع هیئت مدیره تشکل های کارگری، کارفرمایی و تعاون استان به موفقیت در کارها کمک کرده است.

وی گفت: فعال شدن کارگروه ویژه حمل و نقل با حضور دستگاه های متولی و محوریت تشکل های تخصصی حمل و نقل به منظور استفاده هر بیشتر از این ظرفیت برای شناسایی مشکلات فنی و رسیدگی به آنها می تواند موثر باشد.

منبع : خبرگزاری برنا