اراده‌ای برای حل مشکل وانت‌داران قزوین وجود ندارد

مسؤولان صنف وانت‌داران اذعان دارند که مسئولان سازمان تاکسیرانی و شهرداری قزوین هیچ اراده‌ای برای حل مشکلات وانت داران قزوین ندارند.

به گزارش روابط عمومی کانون:

  مشکلات پدید آمده برای قشر وانت‌دار که از سال 1389 و با اجرای طرح ساماندهی و با اجبار سازمان تاکسیرانی شهرداری قزوین و پلیس راهور و با دریافت مبالغ هنگفت از آنان طی این سال‌ها به مشکلی لاینحل و پیچیده تبدیل شده است.

رئیس انجمن صنفی وانت‌داران استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: از سال 1389 و با عدم برنامه‌ریزی  و آینده‌نگری مسئولان وقت سازمان تاکسیرانی شهرداری قزوین در ساماندهی این قشر که منجر به تشکیل 15 هزار پرونده برای وانت‌داران استان و بیش از هفت هزار پرونده برای وانت‌داران شهر قزوین شده، امروزه به کلاف سردرگمی تبدیل شده است.

سیدرضا محمدی گفت: علیرغم تشکیل جلسات متعدد و تجمعات فراوان وانت داران هیچ اراده‌ای از سوی مسوؤلان سازمان تاکسیرانی و شهرداری قزوین برای حل این معضل وجود ندارد.

وی تصریح کرد: از اسفندماه سال گذشته برای حل این معضل توسط مسوؤلان استانداری، فرمانداری، ادارات کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، تعاون کار و رفاه اجتماعی، اطلاعات، شورای اسلامی شهر، نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی تدابیری اندیشیده شده و با تشکیل جلسات و کمیسیون‌های تخصصی مربوطه سعی در حل مشکل وانت‌داران استان بوده است و تفاهم‌نامه‌ای توسط اتحادیه شرکت‌های تعاونی حمل‌ونقل استان قزوین به شورای اسلامی شهر، شهرداری و سازمان تاکسیرانی ارائه‌شده و تاکنون با برگزاری چندین جلسه کمیسیون تخصصی حمل‌ونقل، گمرک و ترانزیت با حضور مسئولان ذی‌ربط برای رفع معضلات و مشکلات وانت داران قزوین با وعده‌های واهی توسط شهرداری و سازمان تاکسیرانی مشکل همچنان لاینحل باقی‌مانده و کار به هفته‌ها و ماه‌های آتی منتقل شده است.

محمدی تصریح کرد: شاید گوش شنوایی توسط مدیران شهرداری و تاکسیرانی برای شنیدن مشکلات و معضلات وانت داران و حل مشکل این قشر وجود ندارد.

رئیس انجمن صنفی رانندگان وانت استان در ادامه این گفت‌وگو از تلاش‌های نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی، فرماندار قزوین، معاونین عمرانی و سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری، مدیران کل دفتر فنی، شهری و شوراهای استانداری و کارشناسان مربوط در استانداری و فرمانداری قزوین، ادارات کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، تعاون کار و رفاه اجتماعی، اتحادیه شرکت‌های تعاونی حمل‌ونقل، کانون انجمن‌های صنفی رانندگان، اتاق تعاون و شورای اسلامی شهر و معاونت اقتصادی اداره کل اطلاعات استان قزوین که تاکنون با حضور و تشکیل جلسات متعدد پیگیر حل مشکلات وانت‌داران استان قزوین بوده‌اند قدردانی کرد.

شایان‌ ذکر است تاکنون برای رفع مشکلات حمل‌ونقل 6 جلسه کمیسیون حمل‌ونقل گمرک و ترانزیت با حضور نمایندگان ادارات ذی‌ربط در اتاق تعاون استان قزوین برگزار شده که سه جلسه آن مختص به وانت‌بارها بوده است؛ در ششمین جلسه رئیس کانون انجمن‌های صنفی رانندگان استان قزوین با اشاره به جایگاه ممتاز حمل‌ونقل درون‌شهری استان قزوین از مسوولان شرکت‌کننده خواستار بررسی و رفع موانع و مشکلات حمل‌ونقل کالای درون‌شهری قزوین شد.

علی‌اکبر سیارمه حل مشکلات این اقشار توسط مسئولان ذی‌ربط را گامی مثبت در جهت اقتصاد مقاومتی تولید اشتغال پایدار توصیف کرد.

اعطای مجوز به بیش از 7 هزار وانت در شهر قزوین عرضه و تقاضا را برهم زده است

رئیس انجمن صنفی رانندگان وانت استان قزوین اظهار کرد: از سال 89 با اجبار پلیس راهور و تاکسیرانی شهر قزوین 15 هزار وانت‌بار در استان قزوین ساماندهی شده‌اند.

سیدرضا محمدی تصریح کرد: در شهر قزوین بیش از 7 هزار راننده وانت درون و برون شهری فعال و غیرفعال برخلاف مصوبه ساماندهی شده‌اند که تاکسیرانی شهرداری قزوین علاوه بر دریافت مبالغ هنگفت از این اقشار توازن در عرضه و تقاضا را برای وانت داران برهم زده است که تاکنون تشکیل جلسات خروجی منتهی به نتیجه‌ای برای این اقشار به همراه نداشته است.

 

دبیر کانون انجمن‌های صنفی رانندگان استان قزوین خواستار اجرای کامل قوانین و مقررات و ابلاغیه‌های متعدد استانداری و فرمانداری قزوین  توسط سازمان تاکسیرانی و تغییر رفتار ناشایست برخی کارکنان سازمان تاکسیرانی با وانت‌بارها شد. در ادامه نمایندگان شهری و شوراها و دفتر فنی استانداری، فرمانداری، راهداری وحمل ونقل جاده‌ای، رئیس کمسیون حمل‌ونقل شورای اسلامی شهر و رئیس اتاق تعاون استان قزوین به بیان نقطه نظرات خود در راستای حل مشکل وانت داران استان پرداخته و مقرر شد با توجه کثرت تنوع و انباشتگی مسائل حمل ونقل بار درون‌شهری بدواً اعضای کمیته نسبت به دسته‌بندی موضوعات به بخش‌های کوچک‌تر اقدام و جهت رسیدگی به هر موضوع جلسه‌ای جداگانه و با حضور و محوریت دستگاه‌های تخصصی برگزار شود.

 

همچنین جلسه‌ای حقوقی با حضور و محوریت دستگاه‌های نظارتی (بازرسی و حراست کل) و اعضای کمیته به‌منظور رسیدگی به شکایات مطروحه از سوی رانندگان، باغداران سنتی، کشاورزان و... تخلفات سازمان تاکسیرانی شهرداری برگزار شود.

 

برگزاری جلسه‌ای به‌منظور پیگیری اجرای مصوبات استانداری و فرمانداری در خصوص ساماندهی وانت‌بارها تقاضای رانندگان و تشکلات حمل‌ونقل قزوین مبنی بر بازبینی، تعدیل و اصلاح سرفصل‌های تعرفه خدمات سازمان تاکسیرانی شهرداری قزوین مرتبط با بار شهری که در سنوات گذشته به تصویب شورای اسلامی شهر قزوین رسیده مورد رسیدگی و بازنگری قرار گیرد.

 

همچنین تفاهم‌نامه مدیریت حمل‌ونقل بار شهر قزوین که پیرو تصمیمات کمیسیون حمل‌ونقل شورای اسلامی شهر قزوین در اسفندماه سال گذشته توسط اتحادیه شرکت‌های تعاونی استان تهیه وجهت اعلام نظر به شهرداری ارسال‌شده بود پس از بررسی مورد تأیید اعضای کمیته تخصصی قرار گرفته و مقرر شد شهرداری قزوین نسبت به بررسی مجدد تفاهم‌نامه مذکور اقدام و نتیجه نهایی را ظرف مدت یک هفته به این کمیسیون منعکس نماید.

 

منبع:خبرگزاری فارس