اعضای کمیسیون تخصصی حمل و نقل ، گمرک و ترانزیت مشکلات وانت بارهای ساماندهی شده و تاکسی رانان را بررسی کردند.

 

به گزارش روابط عمومی کانون:

 در جلسه ای که در اتاق تعاون استان برگزار شد رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی رانندگان وانت استان با اشاره به ساماندهی ۷ هزار و ۳۰۰ وانت بار در استان گفت : تعداد زیاد این وانت بارهای دارای مجوز باعث بهم خوردن توازن عرضه و تقاضا برای فعالان این حوزه شده است.

محمدی افزود : برخی از وانت بارها در مالکیت باغداران و بنکداران هستند که نباید ساماندهی می شدند و برای کار مجوز می گرفتند.

وی اضافه کرد : وجوهی که رانندگان وانت بار در قالب مصوبات شورای شهر پرداخت می کنند متناسب با خدمات دریافتی آنان از شهرداری نیست .

به گفته رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی رانندگان وانت استان ، از سال ۸۹ به اجبار پلیس و سازمان تاکسیرانی همه وانت بارها شامل فعال ، غیر فعال ، درون شهری و برون شهری خلاف مصوبه مجوز گرفتند و ساماندهی شدند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین هم در این جلسه ، توقف بیجا ، تجمع غیر مجاز و ایجاد ترافیک در خیابانهای شلوغ را ازجمله مشکلات تردد وانت بارها در شهر بیان کرد.

میزانی اضافه کرد : معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین فقط بر عملکرد وانت بارها نظارت می کند و مشکلات آنان باید در تعاونی ها حل و فصل و مدیریت شود .

مسوول تعاونی تاکسیرانی هم در این جلسه ، بیمه رانندگان و مسافر کشی خودروهای شخصی در ایستگاههای تاکسی را از مهمترین مشکلات تاکسیرانان بیان کرد.

ولایی تعداد تاکسی های شهر قزوین را ۳ هزار و ۸۰۰ تاکسی بیان کرد .

در این جلسه مصوب شد : برای ساماندهی وانت بارها کمیته ای با حضور دستگاهای مرتبط در این کمیسیون تشکیل و با برگزاری جلساتی ثابت به تقاضا ، مشکلات و نحوه خدمات مربوط به حمل ونقل کالای شهری رسیدگی شود .

همچنین در این جلسه مقررشدجلسه ای تخصصی با حضور نماینده رانندگان ، شهرداری و اتاق تعاون برای واگذاری امور مربوط به تاکسی بی سیم ۱۳۳ به تشکلات واجد شرایط تشکیل شود .

 

 

 جلسه اعضای کمیسیون تخصصی حمل و نقل ، گمرک و ترانزیت

منبع :باشگاه خبرنگاران جوان از قزوین