جابجایی روزانه ۱۰۰ هزار نفر توسط ناوگان اتوبوسرانی در قزوین  

 

به گزارش روابط عمومی کانون:

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی قزوین گفت: با استفاده از ۵۰۰ دستگاه ناوگان اتوبوسرانی در شهر قزوین روزانه ۱۰۰ هزار نفر جابجا می شوند.

محمد حسن ایرانخواه در مراسم بهره برداری از ۴۰ دستگاه اتوبوس جدید در شهر قزوین که روز شنبه در توقفگاه امام علی(ع) برگزار شداظهارداشت: با ساخت پل و تقاطع های غیر هم سطح و پارکینگ ها و توسعه ناوگان عمومی زمینه جابجایی روان شهروندان در سطح شهر فراهم شده است

 

ایرانخواه بیان کرد: در شهر قزوین ۴ هزار دستگاه تاکسی، ۵ هزار دستگاه وانت، یک هزار دستگاه مینی بوس و ۵۰۰ دستگاه اتوبوس داریم و به طور میانگین روزانه ۱۰۰ هزار نفر توسط اتوبوسها جابجا می شوند.

وی اضافه کرد: در شهر قزوین حدود ۱۰۰ دستگاه اتوبوس شهر فاقد کولر است و این موضوع مشکلات زیادی برای شهروندان ایجاد کرده که در این راستا با خرید خودروهای جدید ۴۰ دستگاه جایگزین خودروها قبلی شده و شرایط بهتری برای شهروندان فراهم شده است.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قزوین یادآورشد: این خودرو با امکانات بسیار خوب و مدرنی که دارد می تواند زمینه استفاده بیشتر مردم از خودروهای عمومی را فراهم کند تا کمتر از خودروی شخصی در داخل شهر استفاده کنند.

وی بیان کرد: اتوبوس های قبلی در هر ۱۰۰ کیلومتر حدود ۵۰ لیتر مصرف سوخت داشت که در این خودروها به ۱۰ لیتر کاهش یافته و در کنار آن هیچگونه آلودگی در این خودروها نیست و دوستدار محیط زیست محسوب می شود که بسیار مهم است.

 

بازسازی و نوسازی ناوگان اتوبوسرانی اشتغالزاست

ایرانخواه اظهارداشت:چنداستان کشور برای نوسازی ناوگان اتوبوسرانی پایلوت شدند که قزوین، قم، اصفهان، مشهد و اهواز از آن جمله است که در استان با اجرای این طرح برای ۲۰۰ نفر شغل ایجاد شده است.

وی اضافه کرد: نوسازی هر دستگاه اتوبوس ۵۰ میلیون تومان هزینه دارد.  

 

منبع : خبرگزاری مهر